Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Korzyści z zastosowania zarządzania licencjami

Stosując właściwe procedury zarządzania licencjami, wiesz, co posiadasz, kupujesz licencje tylko, kiedy są potrzebne oraz efektywnie wykorzystujesz swój sprzęt komputerowy oraz zainstalowane na nim oprogramowanie.

 1. Bezpieczeństwo i prestiż
  audyt jest doskonałym elementem promocji dla firm i instytucji (wskazuje zarówno na fakt ,iż władze kierują się wartościami etycznymi, jednocześnie że są na bieżąco z technologią – dzięki zarządzaniu oprogramowaniem podejmujemy najbardziej optymalne decyzje).
 2. Gwarancja legalności oprogramowania
  po przeprowadzonym przez firmę zewnętrzną audycie zyskujemy pewność że posiadane przez nas oprogramowanie jest w 100% legalne.
 3. Oszczędności finansowe
  dzięki wiedzy o tym jaki sprzęt i ile go posiadamy możemy efektywniej zaplanować zakup komputerów i programów potrzebnych pracownikom (dzięki czemu koszt audytu zwraca się już p pierwszym większym przetargu na sprzęt i oprogramowanie).
 4. Uregulowanie odpowiedzialności
  dzięki wdrożeniu odpowiednich procedur mamy pewność że nawet jeśli wystąpią nieprawidłowości to konsekwencje będzie ponosił winowajca, a nie kierownictwo.
 5. Zwiększenie wydajności pracowników
  dzięki standaryzacji wersji oprogramowania zmniejsza się liczba problemów związanych z udostępnianiem plików, a komunikacja staje się łatwiejsza. Użytkownicy mogą bez przeszkód wspólnie pracować, co z kolei może prowadzić do zwiększenia produktywności - a wydajny pracownik to wydajna firma.
 6. Certyfikaty legalności będą poświadczeniem że w danej firmie lub instytucji zostały należycie wdrożone procedury zarządzania oprogramowaniem. Dodatkowo firmy które otrzymują certyfikaty legalność figurują przez okres 12 miesięcy w bazie BSA jako legalna firma/Urząd.
 7. Redukcja kosztów obsługi
  łatwiej jest prowadzić archiwizację i rekonstrukcję, jeśli wiesz, gdzie jest zainstalowany dany program. Co więcej, standaryzacja oprogramowania, tam, gdzie to tylko możliwe, może przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów obsługi.
 8. Bezpieczeństwo danych
  SAM pomoże ci mieć pewność, że twoje dane są bezpieczne, a także, że dysponujesz odpowiednim planem odbudowy systemu w razie awarii… tak na wszelki wypadek.

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.