Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Istota audytu oprogramowania 17-06-2010

Audyt oprogramowania to kompleksowa usługa, w skład której wchodzi szereg warunków, które trzeba spełnić aby wykonać poprawnie audyt informatyczny. Audytu oprogramowania to kompleksowa identyfikacja zasobów informatycznych instytucji, co w efekcie końcowym ma dać sformułowane wnioski o stanie oprogramowania w firmie czy instytucji i opracować ewentualny program naprawczy, po zrealizowaniu którego instytucja będzie w posiadaniu wyłącznie legalnego oprogramowania.


Ale audyt oprogramowania to przede wszystkim wdrożone procedury zarządzania oprogramowaniem. To dzięki nim będzie można sprawnie i efektywnie zarządzać cała infrastrukturą informatyczną. Nie każdy wie, że jeżeli nie ma wprowadzonych tych dokumentów, to za wszystkie komputery w jednostce odpowiada dyrektor i informatyk. Co by użytkownik nie zrobił, co by nie ściągnął z Internetu lub nie zgrał z pendrive, to cała odpowiedzialność spada na zarząd i dział informatyki. Ważne jest zatem, aby zadbać o wdrożenie takich dokumentów.

Przy wykonywaniu audytu ważne jest również zastosowanie odpowiedniego narzędzia. Cały audyt można oczywiście przeprowadzić „ręcznie” spisując każde oprogramowanie i porównując go z zainstalowanym. Metoda to jest jednak bardzo zawodna. Pomocnym tu narzędziem może być program Statlook.


System ten umożliwia bieżące zarządzanie oprogramowaniem i kontrolę zainstalowanego oprogramowania, a także optymalizację przydziału zadań dla pracowników, zwiększenie efektywności pracy, kontrolowanie posiadanych zasobów sprzętowych i programowych oraz kontrolę pracy użytkowników komputerów. Statlook to idealne narzędzie do audytu oprogramowania.


Uplook to system do audytu oprogramowania, kontroli legalności oraz inwentaryzacji sprzętu komputerowego. Statlook to system do zarządzania wydajnością pracy, ewidencji i kontroli czasu pracy oraz wykorzystania aplikacji przez użytkowników.


 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.