Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Nielegalne oprogramowanie = utrata klientów 18-10-2009
W przypadku wykrycia w firmie podczas kontroli nielegalnych programów komputerowych może nastąpić zajęcie komputerów, na których znajdują się nielegalne kopie, w celu zabezpieczenia ich jako dowodu w sprawie sądowej. Część firm, w których znaleziono nielegalne oprogramowanie, była zmuszona czasowo zawiesić działalność, gdyż zostały pozbawione podstawowych narzędzi do pracy oraz dostępu do swojej elektronicznej dokumentacji. Przerwa w obsłudze klientów często oznacza dla firmy ich bezpowrotną utratę. Zatem czy warto brnąć w piractwo komputerowe? Czy jest sens posiadanie, nabywanie i używanie nielegalnego oprogramowania?
Wiele firm i instytucji nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne mogą być konsekwencje idące z tytułu piractwa komputerowego. A żeby być pewnym czy posiada się legalne oprogramowanie wystarczy chęć administratora sieci lub kierownictwa. Jednakże takie czynności nie muszą w 100% wystarczające aby mieć pewność o używaniu legalnego oprogramowania. Warto pomyśleć nad zleceniem tego typu usługi profesjonalnej firmie audytorskiej. Audyt informatyczny czy jak kto woli audyt oprogramowania przeprowadzony przez profesjonalistów może mieć niewymierne zalety. Pamiętajmy zatem:
 
Nielegalne oprogramowanie = przestępstwo
Nielegalne oprogramowanie = straty finansowe
Nielegalne oprogramowanie = spadek wiarygodności
Nielegalne oprogramowanie = utrata klientów
 
Audyt oprogramowania = bezpieczeństwo i pewność

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.