Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Piractwo komputerowe w Oleśnie 02-10-2009
W czerwcu 2009r. policjanci z Oleśna wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmującymi się zwalczaniem przestępczości intelektualnej, ustalili, że trzej mieszkańcy powiatu oleskiego mogą rozpowszechniać pirackie kopie programów komputerowych i nielegalnie przerobione urządzenia do ich odczytu.
Podczas przeszukania dwóch sklepów znajdujących się na terenie powiatu oleskiego, a także mieszkania jednego z podejrzanych o branie udziału w przestępczym procederze, okazało się, że znajdują się w nich najprawdopodobniej nielegalne kopie programów komputerowych, a także m. in. przerobione konsole do gier, które umożliwią odczyt pirackich płyt z programami.
Jeśli domysły policjantów się potwierdzą, podejrzani staną przed sądem i odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu nielegalnie skopiowanego oprogramowania oraz przerabianych urządzeń. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.
Czytaj więcej: audyt informatyczny

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.