Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Skala piractwa komputerowego w Polsce i na świecie w ubiegłym roku 22-09-2009

Według danych Business Software Alliance (BSA) w Polsce piractwo komputerowe nieznacznie spada. W 2008 r. jego skala zmniejszyła się w porównaniu z notowaną w 2007 o 1 proc. W 2008 r. nielegalne oprogramowanie było zainstalowane na 56 proc. pecetów Polaków. Nie ma jeszcze danych z tego roku, gdyż raport taki jest na bieżąco tworzony.

Według raportu BSA wśród 27 krajów Unii Europejskiej Polska zajmuje aż 24. pozycję pod względem skuteczności zwalczania piractwa. Jego skala jest wyższa tylko w Grecji (57 proc.), Rumunii (66 proc.) oraz Bułgarii (68 proc.). W zakresie wysokości szkód, jakie ponoszą dostawcy oprogramowania, Polska znajduje się na szóstym miejscu. W UE producenci oprogramowania większe szkody ponieśli w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Francji.
Najniższy poziom piractwa w UE odnotowano w Republice Czeskiej (38 proc.), na Węgrzech (42 proc.) i na Słowacji (43 proc.). Kraje, w których wykorzystuje się najmniej nielegalnych programów, to Stany Zjednoczone (20 proc.), Japonia i Luksemburg (po 21 proc.) oraz Nowa Zelandia (22 proc.).

Czytaj więcej na: audyt oprogramowania lub polityki bezpieczeństwa


 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.