Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Używanie nielegalnego Office 2010 będzie nieopłacalne 31-08-2009
W raz z pojawieniem się nowego produkty firmy Microsoft (Office 2010), wprowadzone zostaną nowe zabezpieczenia typu Genuine Advantage znane z systemów operacyjnych Windows. Zmuszają one użytkownika do dokonania aktywacji pakietu, a próby obejścia mechanizmu kończą się nieciekawym komunikatem o sfałszowanym oprogramowaniu. Co ciekawe, brak aktywacji pakietu nie spowoduje automatycznego zablokowania dostępu do programu, jednak użytkownik będzie stale informowany, że używa nielegalnej wersji oprogramowania Microsoft Office 2010. Komunikaty te będą również widoczne w menu opartym na wstążce, przez co używanie nielegalnego Office 2010 będzie bardzo irytujące.
Polityka ta ma na celu uświadamianie użytkowników, że używanie pirackich programów jest niewłaściwe. A piractwo komputerowe się po prostu nie opłaca. Microsoft nie chce jednak szkodzić osobom, które nie aktywują swojego pakietu, toteż mechanizmy antypirackie nie zablokują im dostępu do otwierania, tworzenia i edytowania dokumentów. Sprawa jednak może wyglądać zupełnie inaczej jeżeli takiego pirackiego Offica znajdzie policja podczas nieprzyjaznej kontroli oprogramowania. Kara w takim wypadku to trzykrotność wartości tego oprogramowania na rynku.
Więcej na temat audytu informatycznego można przeczytać tu: audyt informatyczny

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.