Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

COFFEE - narzędzie do walki z piractwem komputerowym 20-04-2009
Narzędzie COFEE (nie mylić z poranną kawą - coffee) będzie wykorzystywane przez Interpol i policję w 187 krajach świata do badania systemów komputerowych w celu pozyskania dowodów przestępstwa. Są to specjalne klucze USB, które służą do wygodnego i, co najważniejsze, skutecznego wyciągania z systemu danych różnego rodzaju potrzebnych w czasie śledztwa.
COFEE (Computer Online Forensic Evidence Extractor) to zwykły pendrive, na którym znajduje się ponad 150 aplikacji umożliwiających przeprowadzenie kompleksowej analizy systemu i zgromadzonych na nim danych - na przykład historii przeglądanych witryn, czyli szeroko rozumiany audyt informatyczny.  Microsoft przekazał COFEE policjantom i agencjom o podobnym charakterze bezpłatnie.

Microsoft zawarł porozumienie z Interpolem, na mocy którego pendrive do kompleksowej analizy będzie wykorzystywany przez instytucje walczące z piractwem komputerowym w 187 krajach na całym świecie. Zalety COFFEE:
- do zebrania materiału dowodowego nie trzeba wyłączać komputera i transportować go do laboratorium
- wszystko można zrobić na miejscu, praktycznie od razu
- analizie podlega także zawartość pamięci RAM, która często zawiera cenne informacje, np. klucze szyfrujące czy hasła.

Zarówno Microsoft, jak i Interpol wierzą, że COFEE przyczynie się do przyspieszenia pracy policji, co powinno przełożyć się na większą skuteczność w zwalczaniu przestępczości - i to nie tylko tej bezpośrednio związanej z Internetem i komputerami.
 Źródło: TechFlash

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.