Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Nielegalna sprzedaż sprzętu w sieci 28-01-2009
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31- letniego oszusta, który za pośrednictwem Internetu oferował kupującym nie będące jego własnością dekodery platform satelitarnych i nielegalne programy komputerowe. Niestety mężczyzna wpadł w przygotowaną przez policję zasadzkę. Za tego typu czyny według polskiego prawa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Po sprawnie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali nieuczciwego sprzedawcę sprzętu telewizyjnego. Stróże prawa przeszukali również jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli komputer z nielegalnym oprogramowaniem, 4 dekodery różnych platform satelitarnych, 3 karty chipowe, 3 dyski twarde i 1 kartę SD.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a sprzęt trafił do depozytu. Stróże prawa ustalili, ze straty związane z próbą sprzedaży jednego z dekoderów wynoszą 1500 złotych, a dalsze będą ustalane w toku prowadzonego postępowania.
31- letni piotrkowianin odpowie za sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz kradzież programów komputerowych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.