Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Skala nielegalnych plików multimedialnych w sieci 19-01-2009
Jak wynika z Digital Music Report 2009 przygotowanego przez międzynarodową agencję International Federation of the Phonographic Industry (IFPI), prawie 95% pobrań plików muzycznych w roku 2008 była nielegalna - to blisko 40 mld plików. Te dane dotyczące plików multimedialnych my jaka firma CompNet również potwierdzamy, gdyż podczas naszych audytów oprogramowania liczba nielegalnych plików muzycznych i video, które znajdujemy na komputerach użytytkowników, jest zatrważająca.
Mimo to, firmy trudniące się sprzedażą plików multimedialnych w Internecie zanotowały znaczący wzrost przychodów na poziomie 25% powodując, że rynek ten wart jest obecnie 3,7 mld USD rocznie. Z raportu wynika, że sprzedaż cyfrowej muzyki on-line już teraz generuje procentowo znacznie więcej przychodu względem tradycyjnych kanałów sprzedaży niż gazety (których jedynie 4% sprzedaje się w sieci), magazynów (1%) czy filmów (4%) - łącznie!
Źródło: slashdot.org

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.