Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Według Kaspersky Lab maleje liczba wirusów 07-01-2009
Według wcześniejszych zapowiedzi Kaspersky Lab liczba wirusów nie jest tak spora jak przewidywano.  Eksperci z niezależnych instytucji przygotowali zestawienia najpopularniejszych wirusów, które najczęściej atakowały użytkowników w grudniu 2008 roku.
Na pierwszych miejscach rankingu szkodliwych programów, które były najczęściej wykrywane na komputerach użytkowników, utrzymali się - Sality.aa oraz Krap.b. Skład listy nieznacznie się przy tym zmienił. Listopadowe nowości, Mabezat.b i AutoRun.eee, awansowały w grudniu o trzy pozycje. Świadczy to o sporej skuteczności ich ataków – oprócz klasycznej metody rozprzestrzeniania się za pośrednictwem współdzielonych zasobów sieciowych szkodniki te wykorzystują urządzenia przenośne. Przy czym potężny skok w górę bo aż o 10 pozycji wykonał w grudniu Alman.b specjalizujący się w kradzieży haseł do różnych gier online. Nie się przy czym dziwić, nie od dzisiaj wiadomo, iż aktywność graczy w okresie zimowym wzrasta kliku krotnie.

źródło: Kaspersky Lab - Szkodliwe programy występujące najczęściej na komputerach użytkowników, grudzień 2008

W grudniu na komputerach użytkowników wykryto w sumie 38 190 różnych szkodliwych i potencjalnie niechcianych programów. Oznacza to spory spadek w stosunku do listopada - wykryto wtedy 45 690 unikalnych zagrożeń, o 7 500 więcej niż w ubiegłym miesiącu. Liczba szkodników wykrytych w październiku również była większa i wynosiła 39 240.
Źródło: Kaspersky Lab


 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.