Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

System statlook w pierwszym numerze IT professional 01-02-2012

Część artykułu:

Monitorowanie użytkowników - POPULARNY STATLOOK


System statlook krakowskiej firmy A plus C Systems to jedno z popularniejszych w Polsce narzędzi do nadzoru nad użytkownikami komputerów. Oprogramowanie zbiera informacje o jakości pracy i wydajności pracowników oraz dostarcza szczegółowych danych i analiz na temat stopnia wykorzystania aplikacji, m.in. czasu pracy komputera, użycia programów w danym czasie itd.

W pakiecie otrzymujemy moduł weblook, który śledzi strony internetowe odwiedzane przez pracowników, transfery komunikatorów internetowych (ale bez informacji o treści rozmów) oraz ruch FTP. Uzupełnieniem aplikacji jest moduł kontroli wydruków dostarczający informacji o drukowanych dokumentach włącznie z informacją o nazwie drukowanego pliku, liczbie stron oraz rodzaju i jakości wydruku.

Oprogramowanie wyposażono w funkcje blokowania dostępu do zasobów IT, m.in. odwiedzanych stron WWW oraz uruchamianych programów. Blokady moga być nakładane na pojedynczy komputer, grupę pracowników lub wszystkie osoby w organizacji.

Mocną stroną statlooka jest prezentacja danych. Informacje na temat aktywności użytkowników dostarczane są w formie czytelnych wykresów i raportów. Szefowie firm mogą podglądać swoich pracowników w czasie pracy, natomiast administratorom IT udostępniono funkcje zarządzania komputerami na odległość. Integralną częścią statlooka jest moduł o nazwie uplook (sprzedawany także jako samodzielny produkt). Moduł ten dostarcza wszysttkich niezbędnych narzędzi do prowadzenia audytu legalności oprogramowania, inwentaryzacji sprzętu komputerowego, zarządzania licencjami oraz obsługi zdarzeń serwisowych...

[...] 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.