Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

CompNet szkoli kontrolerów urzędów skarbowych 17-08-2011

Inspektorzy kontroli skarbowej zobligowani zostali do realizacji zadań związanych z ochroną własności intelektualnej, czyli walką z piractwem komputerowym. Aby skutecznie wywiązać się ze zleconych działań, poszerzają swoją wiedzę na specjalistycznych szkoleniach.

Takie właśnie szkolenie przeprowadziła firma CompNet, specjalizująca się w wykonywaniu przyjaznych audytów legalności oprogramowania. Prowadzący wystąpienie podzielili się swoim bogatym doświadczeniem w zwalczaniu piractwa komputerowego, metodologią wykonywania kontroli legalności oprogramowania  oraz zaprezentowali informatyczne narzędzia służące do inwentaryzacji oprogramowania zainstalowanego w kontrolowanych komputerach. Pomoże to inspektorom z Urzędów Skarbowych skuteczniej wykrywać przypadki korzystania z nielegalnego oprogramowania, łamania praw autorskich i zwalczania przestępczości intelektualnej.

Uczestnicy szkolenia wykazali duże zainteresowanie tematyką spotkania oraz stwierdzili, iż zdobyta wiedza pozwoli im efektywnie realizować cele ustawy w zakresie zwalczania  przestępczości intelektualnej.

Podsumowując spotkanie z uczestnikami zajęć Pan Robert Radziejewski, koordynator ds. Audytu z firmy CompNet powiedział "Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą inspektorom w sposób prosty, skuteczny a co najważniejsze nieczasochłonny identyfikować nielegalne oprogramowanie w firmach, w których prowadzone są kontrole skarbowe".

Źródło: bip.uks.gdansk.pl, sztab-antypiracki.pl 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.