Audyt oprogramowania, audyt informatyczny, polityki bezpieczeństwa - CompNet - Strona główna
Strona główna    -     Mapa strony     -     Kontakt     -     Regulamin

 

Podsumowanie konferencji: Piractwo - jak uchronić firmę? 14-06-2011

Ponad 1200 odwiedzin odnotowały dzisiaj strony gdzie transmitowana była na żywo konferencja  pt. „Piractwo- jak uchronić firmę” zorganizowana przez Microsoft Polska, CompNet oraz firmę A plus C. Tak dużego zainteresowania wydarzeniem związanym z ochroną przed skutkami piractwa nigdy wcześniej  w Polsce nie odnotowano - mówi Piotr Kubiak z firmy A plus C.

 

Głównym celem konferencji było pokazanie przedsiębiorcom możliwości sprawnego i wydajnego zarządzania oprogramowaniem oraz uświadomienie zagrożeń oraz konsekwencji prawnych i finansowych jakie niesie ze sobą posiadanie w firmie nielegalnego oprogramowania.

 

Pojawienie się kolejnego organu kontrolującego oprogramowanie jakim jest Urząd Kontroli Skarbowej oraz coraz większa świadomość kosztów i konsekwencji prawnych jakie niesie ze sobą wykrycie nielegalnych programów sprawiają, że obecnie firmy wolą "zapobiegać niż leczyć".

 

W firmach, w których wdrożono procedury zarządzania oprogramowaniem oraz system do zarządzania zasobami IT, próby samowolnego instalowania oprogramowania czy przynoszenie plików multimedialnych na prywatnych pendrive'ach są rzadkością i można im na bieżąco, łatwo zapobiegać.

 

Konferencja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy już planują kolejne jej edycje dla jeszcze większego grona uczestników.

A dla osób które nie mogły brać udziału w konferencji umożliwiamy dostęp do obejrzenia materiału nagranego.

Link do konferencji

Znajdą tu Państwo m.in.:

- Nagrana konferencja

- Prezentacje

- Odpowiedzi na zadawane pytania uczestników

- Formularz do zadawania pytań

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową:

 

http://www.prasowe.com/microsoft-wspiera-polski-biznes-w-walce-z-zagrozeniami-wynikajacymi-z-piractwa/
http://www.prasowe.com/legalne-oprogramowanie-wideo/

 

   

  

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konferencji oraz wideokonferencji za aktywny udział

  


 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.